Taimetõrvik aedsalveiga

6.00

Saadavus: 3 laos

Taimetõrvik aedsalveiga. Aedsalvei on kõrgelt hinnatud ravimtaim terves maailmas. Vanadel roomlastel oli ütlus, et miks inimene peab surema, kui ta aias kasvab salvei.  Tõrviku pikkus ca 15 cm. NB! Iga tõrvik on oma nägu.

Taimi on põletatud juba iidsetest aegadest erinevatel eesmärkidel. Tänapäeval põletatakse taimi näiteks:
– kodu energia puhastamiseks
– kodu puhastamiseks nii bakteritest kui ka viirustest
– kristallide puhastamiseks
– rituaalideks
– meditatsiooniks
– kodu lõhnastamiseks
– jt erinevatel eesmärkidel

Tõrviku põletamiseks ava aknad, et pahad energiad saaksid väljuda. Pane tõrvik põlema ja kustuta leek raputades. Lase tõrvikul “tossata”. Tõrvikut hoia tulekindla aluse kohal (nt suurem teokarp või vana taldrik). Peale põletamist kustuta viiruk täpselt nagu sigaret.

Kodu puhastamiseks käi läbi kõik toad. Erilist tähelepanu pööra peeglitele ja toanurkadele – sinna talletub kõige rohkem negatiivset energiat. Kui tõrviku suits on tumehall tähendab, et sellesse kohta on kogunenud palju halba energiat. Puhasta seda kohta kuni tõrviku suits läheb valgeks.

Viiruste perioodil on kasulik suitsetada oma kodu eriti põhjalikult. Tee seda kindlasti, kui oled tulnud rahvarohkest kohast või sul on käinud külalised.

Aedsalvei (Salvia officinalis) on igihaljas maitse- ja ravimtaim, mis looduslikult kasvab Vahemeremaades. Aedsalvei on kahe- või mitmeaastane, 40-80 cm kõrgune, tugeva lõhnaga poolpõõsas, millel on püstised, paljude harudega, neljakandilised puitunud varred. Eestis kasvab aedsalvei ainult kultuurtaimena.

Salveid peetakse üheks maailma vanimaks ravimtaimeks. Kreeklased nimetasid salveid „jumalate toiduks” ja teda kasutatigi kui universaalset ravimit mitmesuguste erinevate hädade puhul. Teda kasutati nii keha parandamiseks kui ka mälu parandamiseks. Taime ladinakeelne nimetus salvere tähendab „tundma end hästi ja tervena”. Vanandel roomlastel oli ütlus Cur moniatur homo cui salvia crescit in Horto – „miks inimene peab surema, kui tema aias kasvab salvei” või „kuidas saaks vananeda inimene, kelle aias on salvei”. Salvei lõikusele eelnesid alati religioossed tseremooniad, mille käigs ohverdati toitu ja veini. Salveid korjates pidi inimene olema puhas ja paljajalu, kandma valget tuunikat ja kasutama vastavaid pronksidt või hõbedast tööriistu.

Keskajal levis salvei kasvatamine tänu Karl Suure korraldusele ja kloostriaedadele. 812.aastal nimetas Karl Suur oma korralduses 90 taime, mida tuleb kasvatada riigi maavaldustes ja kloostrites – tähtsaim oli neist salvei. Kirik proovis salvei positsiooni õõnestada, rõhutades selle seost maagiaga, kuid tulutult. Ka Püha Hildegard kinnitas, et salvei on rohi, mis aitab isegi surma vastu.

Energeetiliselt peetakse salveid kaitse, puhtuse, armastuse ja külluse taimeks.

Shopping Cart