Nahk on meie suurim organ. Meie nahk on kui üks suur švamm, mis imeb kõik endasse ja ladestab kehasse. Kõik mida me oma nahale määrime, imendub meie organismi. Kui need tooted sisaldavad keemiliselt ja sünteetiliselt töödeldud aineid, siis need samad kunstlikud koostisosad imenduvad nahalt meie kehasse ja hakkavad mõjutama kogu meie organismi tasakaalu. Öeldakse, et kõik mida sa paned oma nahale, peaks sobima ka suhu. Aga see ei tähenda muidugi, et sa peaksid oma kehavõid leivale määrima.
Põhimõtteliselt on kõik kunstlik meie keha jaoks mürgiks ja maks peab tohutult vaeva nägema, et meie keha mürkidest puhastada. Mida vähem me oma keha kurname igasuguste sünteetiliste ainetega, seda kauem püsime vitaalsed ja terved. Just samal põhjusel tuleks süüa ka võimalikult puhast toitu. Aga see on juba teine jutt.
Aja jooksul on reklaamitööstus tekitanud müüdi, nagu oleks sünteetilistel molekulidel mingi peaaegu maagiline mõju ning seega oleksid need justkui kuidagi tõhusamad – see on kõigest reklaam. Kuid naha seisukorra jaoks kõige olulisemaid aktiivaineid nagu näiteks vitamiine, antioksüdante ja proteiine on võimalik saada looduslikest allikatest. Looduslikud tooted on meie nahale ja kehale kergemini omastatavad ja nii saame hoida nii oma ilu kui ka tervist. Ära lase end eksitada ilusast ja kõike lubavast pakendist.
Kosmeetikat valides tuleks jälgida ka koostisosade rohkust. Vähem on rohkem! Lihtne loodustoode ei vaja sünteetilisi lisaaineid. Näiteks puhas jojobaõli (Simmondsia Chinesis Oil) sobib erinevatele nahatüüpidele, safloorõli (Carthamus Tinctorius Oil) on väga hea akne probleemidega naha hooldamisel. Ilu ja tervise jaoks ei ole tegelikult üldse palju vaja.
Looduskosmeetika on ohutu sinu tervisele (kui sa juhuslikult ei ole allergiline mõne koostisosa suhtes), kuna ei sisalda parabeene, sulfaate, silikoone, nafta jääkprodukte ega muid nahale kahjulikke koostisosi ning neid võivad kasutada ka väga tundliku nahaga inimesed. Sageli lisatakse kosmeetikale kunstlikke lõhna- ja värvaineid, et teha toode kliendi jaoks atraktiivsemaks. Eelista tooteid, kus on kasutatud looduslikke värve (taimed, mineraalid) ja lõhnu (eeterlikud õlid).
Looduskosmeetika valmistamisel maailmas kasutatakse loodusliku päritoluga koostisosi, sünteetiliste ainete kasutamine on keelatud ning loomsete (näiteks mesilasvaha sisaldavad tooted) koostisosade kasutamine on lubatud vaid kui nende hankimine ei ole olnud loomadele kahjulik.
Eestis on imelisi väikeettevõtteid, kes valmistavad käsitööseepe, kehavõisid ja näohooldustooteid. On olemas spetsiaalsed tooted probleemsele nahale ja kuivale nahale ning õrnale laste ihule. On purke ja pudeleid sauna rituaalideks ning igapäevaseks kasutamiseks. On hea eelistada kodusmaist looduskosmeetikat, kuna siinsed taimed sobivaid meie energeetika paremini kui näiteks kauged lõunamaised ja seega toimivad tõhusamalt. Need taimed, mida meie keha vajab, kasvavad just meie lähiümbruses. Hea valiku kodumaist looduslikku kosmeetikat leiad siit samast Herbalissa veebipoest.
Järgmine kord kui endale uut kreemi soetad, ära lase kaunitel hüüdlausetel ja rohelistel maastikupiltidel end peibutada. Pea meeles, et koostisosade loetelu kirjutatakse alati suuremast väiksemaks. See tähendab, et kui kreemi koostisainete seas on esimestena vesi ja sünteetilised täiteained, on need just need ained mida sa oma ihule peale määrid.
Loe ja guugelda . Uuri toote koostist, hooli endast ja võimaluse korral eelista ikka kodumaist– see on parim sulle ja meie keskkonnale. Eelistades looduslikke kodumaiseid tooteid ei mürgita me nii ennast kui ka meie kaunist loodust. Valides looduskosmeetika hoiad oma tervist, mis on su kalleim vara ja ühtlasi säilitad oma loomulikku ilu.