Firmast

Kuidas Pärlipüüdjatest Herbalissa sai

Aastal 2009.a. nakatusin oma pisitütrega kodus olles ehete tegemise pisikuga nagu ka paljud teised naised tollases Eestis. Kõik sai alguse ühest Helmehaldja kõrvarõngaste tegemise töötoast. Iseseisvalt õppisin edasi, kuidas teha käevõrusid, kaelakeesid. Esimesed ehted olid paljude eri tooni klaaspärlitega.

Kuna ehete tegemine oli tol ajal Eestis väga populaarne, tuli mõte teha helmepood, kust saaks osta kõikvõimalike detaile ehete meisterdamiseks alustades kõrvarõnga konksudest kuni poolvääriskivideni välja. Aastal 2010 saigi avatud Tallinna kesklinnas väike poeke nimega Pärlipüüdjad.

Vahepeal on maailm väga palju muutunud. Ja ka mina olen muutunud. Juba aastaid ei müü ma enam ehtetarvikuid, vaid pigem enda poolt tehtud ehteid. Üha enam olen lummatud kristallidest ja imelisest loodusest. Minu teele on sattunud palju põnevaid inimesi, kes on avardanud mu silmaringi. Üha enam olen hakanud huvituma kodumaistest ravimtaimedest, loodusest, enesetervendamisest.  

Aastal 2020 ehk legendaarsel koroona aastal tekkis palju aega mõelda ja veel mitu korda ümbermõelda, et mida ma tegelikult teha tahaksin. Aasta algul ma tegelikult ei teadnud, mida ma täpselt teha tahaksin. Aga ühte asja ma kaalusin ja olin võrdlemisi kindel, et kristallidega ma enam edasi ei tegele, kuna kristallide pakkujaid on väga palju. Aga kristallid arvasid teisiti…

Üleriigilise isolatsiooni ajal nagu ka paljud teised eestlased, kellel selleks võimalus oli, pühendusin aiatöödele. Otsisin loodusest põllukive oma lillepeenra äärde. Aga minu teele sattus üks täiesti tavaline paekivi, mille pinnal köitis mu tähelepanu üks valge kvartskristalli tükike. Alles eelmisel aastal olin ma kuulnud, et Eestis võib leida kvartskristalle. Poleks ma seda teadnud, ei oleks ma teda ka märganud. Tuli mõte proovida paekivi vastu teisi kive puruks visata ja see, mis sealt välja tuli oli tõeline ime – kvartskristalli geood. Tundsin end tõelise õnneseenena. See oli märk, et kristallid peavad mu ellu jääma

Viimastel aastatel olen üldiselt hakanud rohkem huvituma meie kodumaistest taimedest ja üha rohkem tundud, et minu ettevõte võiks olla väiksema ökoloogilise jalajäljega, kui ta seda senini on olnud. 2020.a viimasel kuul jõudsingi endalegi üllatuseks selleni, et registreerisin end taimeravi kursustele, et õppida tundma kodumaiste taimede väge ja tulevikus pakkuda just nendega seotud tooteid ja miks mitte ka teenuseid. Paljud taimetargad ütlevad, et inimene vajab just neid taimi, mis kasvavad talle kõige lähemal. On aeg õppida tundma õppida meile väga tavapäraste taimede väge ning jagada kogu seda tarkust ka teiega. Edaspidi saate lugeda põnevatest kodumaistest taimedest meie blogist. Eriti tahaks pöörata tähelepanu just tüütutele umbrohtudele, mida me kõik teame, aga mille väekaid omadusi me ei tunne. Kuna tundsin, et soovin oma ettevõtmisega hoopis teise suunda liikuda oli ilmselge, et nimi Pärlipüüdjad on end tegelikult juba ammu ammendanud ja tuli välja mõelda uus nimi. 2021.aasta alguses saigi fima uueks nimeks nimeks Herbalissa. Herbalissa unistuseks on pakkuda tooteid, mis on inspireeritud loodusest ja enamus tooted on valmis siinsamas meie armsal kodumaal. Ainult kristallid tulevad kaugemalt – erinevatest leiukohtadest üle maailma.

Herbalissa suureks sooviks on pakkuda looduslähedasi kodumaiseid tooteid, mis teeks pai nii sinu ihule kui ka hingele.

Päikest soovides

Marika

Shopping Cart