Kuidas valida kristalle?

Kaunite värvidega kristalli leti ääres tekib sageli tunne, et sooviksid neid kõiki. Sama tunne tekib, kui loed mõnda kristalliraamatut – mul oleks neid kõiki vaja. Kas tundsid ennast ära?

Kindlasti oled lugenud ja kuulnud, et erinevatel tähtkujudel on erinevad kristallid. Kui uurida tähtkuju kristallide kohta erinevaid allikaid on sageli erinevates allikates välja toodud erinevad kristallid ja ka kristallide omadused on üldjuhul  erinevates allikates samamoodi kohati täiesti erinevad – keda siis usaldada?

Tegelikult ei pea kristallide valimine olema üldse keeruline. Piisab su enda sisetundest. Usalda ennast. Võta lihtsalt aega kristallidega suhtlemiseks ja jälgi ning tunneta, milline kristall sind kõige rohkem köidab. Sind võib köita mingi kristalli kaunis värvus, eriline kuju või suurus, meeldida lihtsalt kivi või nimetus või hoopis tunne, mis selle kivi käes hoidmisel tekib.  Tavaliselt peale pikka kaalutlemist valitakse ikka see kristall, mis kõige esimesena silma jäi.

Kui oled enda kristalli välja valinud, alles siis hakka uurima, millised on ta omadused. Sageli peale kristalli omaduste läbi lugemist, selgubki, et just seda kristalli on sulle vaja. Kui valid välja mingi kristalli, siis see tähendab, et see kristall on ka sind välja valinud. See ütleb nii mõndagi sinu kohta – kivi on elav ja kustub sind, kuna sa vajad ilmselt midagi sellist, miks just see kristall saab sulle pakkuda. Niipea, kui oled oma kristalli välja valinud (või tema sind) täna alati kristalli, et ta seal oli ning sind üles leidis.

Alati on parem kristalle ise valida, et saaksid neid puudutada ja vaadata, mis tunne tekib nende käes hoidmisel. Kui tajud kerget vibratsiooni või intuitsiooni on see märk, et oled kooskõlas kristalli energia ja seeläbi kogu universumi jumaliku jõuga.

Paljud inimesed soovivad valivad kristalle vastavalt selle järgi, millised on tema tähtkuju sünnikivid. Sünnikivid on kristallid, mis toovad õnne just temaga seotud tähemärgile. Levinumad 12 tähemärgi sünnikristallid on:

Jäär –karneool

Sõnn – smaragd

Kaksikud – tsitriin

Vähk – kuukivi

Lõvi – tiigrisilm

Neitsi – peridoot

Kaalud – safiir

Skorpion – obsidiaan

Ambur – türkiis

Kaljukits – granaat

Veevalaja – merevaik

Kalad – ametüst

Aga… Ühe põneva versiooni kohaselt, millest üldse ei räägita,  on kristallide seotus tähtkujudega 20.sajandi alguse mõjukate juveelitöösturite väljamõeldis, et paremini oma kristallidega ehteid paremini müüa ja turustada. See oli suurepärane idee, mis kasvatas huvi ehete vastu tohutult – inimesed soovisid osta ehteid just nende kristallidega, mis peaks õnne tooma nende tähemärgile. Aastate jooksul on tähemärkide kristalli nimekirjasid pidevalt täiendatud.

Tundub usutav, et iga kristall ei sobi ühtemoodi sama tähemärgi esindajale. Iga inimene on erinev ja sellega seoses vajab ta just talle sobivat kristalli. Nii et usalda kristallide valimisel valimisel iseennast. Näiteks kui sa oled sõnn ja sa oled lummatud vikerkaare kuukivist, kuigi see pole välja toodud sinu tähemärgile sobivate kristallide nimekirjas, ära lase end sellest häirida ja vali endale just ebamaiselt kaunis vikerkaare kuukvi.

Kasutatud kirjandus

Reinut, Kaia-Liisa „Kristalliteraapia” I osa

Shopping Cart