Teepuu eeterlik õli 10 ml Jovely

6.80

Saadavus: 1 laos

TEEPUU EETERLIK ÕLI  – looduslikult viiruste, bakterite ja seente vastu

Teepuuõli on tuntud oma antibakteriaalsete ja desinfitseerivate omaduste poolest. Teepuuõli on teaduslikult väga palju uuritud. Teepuu eeterlik õli on üks väheseid eeterlikke õlisid, mida võib kanda otse nahale.

Kõige esimesena hakkasid teepuud ravimise eesmärgil kasutama Austraalia aborigeenid, kes panid  teepuu lehti haavadele – just nagu meie esivanemad panid haavadele teelehti.

Teepuuõli sobib hästi probleemse naha hoolduseks, olgu põhjuseks ummistunud nahapoorid, naha vigastused või vistrikuline näonahk. Teepuuõli aitab vigastusel ja vistrikel kiiremini parandeda. Näonahal kasuta teepuu õli siiski lahjendatult mõne baasõliga – nt jojoba või argaaniaõli, kuna need on kergesti imenduvad ja sobivad erinevatele nahatüüpidele. Kui tunned nahal kipitust, siis kasuta rohkem baasõli.

Oma desinfitseerivate ja puhastavate omaduste poolest on teepuuõli ka suurepärane looduslik abimees kodu puhastamisel.

Teepuuõli erinevaid kasutamisevõimalusi:

 • Probleemse naha hoolduseks kasuta koos baasõliga – nt jojoba- või argaaniaõli
 • Putukahammustuse korral pese hammustus veega ja pane punetusele teepuuõli
 • Küüneseene korral kasuta õli 2* päevas kuni kahjustatud küüne osa välja kasvab. Kui küüneseen on välja kasvanud jätka õli kasutamist lahjendult kujul, et seen tagasi ei tuleks ja desinfitseeri jalanõusid igapäevaselt.
 • Jalaseene korral teel jalavanni, lisades teepuuõli veele.
 • Nohu korral tee inhalaatsiooni – lisa kuumale veele mõned tilgad teepuuõli ja hinga ettevaatlikult sisse.
 • Viiruste perioodil – põleta teepuuõli aroomilambis, lisa leiliveele või hõõru teepuuõli oma kraele. Kindlasti põleta teepuuõli, kui keegi perekonnas on juba haigestunud, et vältida teiste pereliikmete nakatumist.
 • Taimehoolduses lehehetäide ja lestade puhul lisa veele paar tilka teepuuõli ja pritsi lehti nii alt kui ülevalt poolt.
 • Kodu koristamisel – lisa teepuuõli põranda- või aknapesuveele koos vähese äädikaga – pinnad saavad puhtaks ja desinfitseeritud.
 • Kodu desinfitseerimiseks – pane vesi koos teepuuõliga pihustiga pudelisse ja pihusta diivanitele, vaipadele, kardinatele, patjadele jne. NB! Äädikas ei sobi marmor- ja graniitpindadele!
 • Täide korral – lisa teepuuõli šampoonile. Koolides ja lasteaedades levivad sageli täid, võid šampoonile lisada seda juba ennetamise eesmärgil. Samamoodi võid teepuu õli tilgutada pesumasinasse või kuivatisse bakterite ja täide peletamiseks.
 • Kirpude korral – lisa teepuuõli lemmiklooma šampoonile

Kindlasti on veel väga häid ja olulisi põhjuseid, miks sa peaksid teepuuõli ära proovima.

 

Kirjeldus:

Koostis: 100%  looduslik eeterlik õli Melaleuca alternifolia

Kogus: 10 ml

 

Shopping Cart