Unenäopüüdjad

Unenäopüüdjad on populaarsed terves maailmas. Neid on kõik võimalikes suurustes, värvides ja materjalides. Unenäopüüdja on armastatud aksessuaar nii magamistoas, auto tahavaate peegli kui ka lapsevankri küljes. Traditsiooniliselt on unenäopüüdjad valmistatud ainult looduslikest materjalidest. Unenäopüüdjates kasutati ringina punast paju, nahka, sulgi, kristalle. Me kõik teame unenäopüüdjaid, kuid kas me teame, kust on nad pärit ja kuidas nad toimivad. Unenäopüüdjate kohta on mitmeid legende, aga nad on kõik seotud Ameerika põlisindiaanlastega.

Ühe legendi kohaselt oli indiaani Lakota hõimu vaimne juht kõrgel mägedes, kui ta sai ilmutuse Iktomist – suur valgustatuse teejuht ilmutas talle end ämblikuna. Nad vestlesid pühas keeles, mida valdasid vaid Lakota vaimsed juhid. Iktomi võttis pajust punutud ringi, mille küljes olid hobuse jõhv, suled ja helmed ja hakkas võrku punuma.

Samaaegselt rääkis Iktomi eluringist. Kuidas me sünnime siia ilma, kulgeme sealt edasi lapsepõlve ja täiskasvanu ikka. Lõpuks saame me vanaks, kus meie eest hoolitsetakse nagu vastsündinute eest ja ring saabki täis. Iktomi jätkas võrgu punumist ja rääkis samaaegselt, et erinevatel eluettapidel mõjutavad meid erinevad jõud, mis võivad olla nii head kui ka halvad. Kui sa allud headele jõududele, siis juhivad nad su õigesse suunda. Kui sa kuuletud halbadele jõududele, haavavad nad sind ja juhivad valele teele. Iktomi jätkas, et on palju erinevad jõudusid, et osad neist juhivad sind harmoonia ja tasakaaluni ning kõrgema vaimsuseni.

Iktomi punus võrku edasi, liikudes väljaspoolt sissepoole. Kui ta oli lõpetanud ulatas ta paju ringi Lakota vaimsele juhile ja ütles, et võrk on täiuslik ring, mille keskel on auk. Kasuta võrku aitamaks iseennast ja oma hõimu… et unistused ja ideed läheks kõik täide. Kui sa usud Kõrgemat Vaimu, siis kõik hea jääb võrku kinni ja halb kaob läbi augu. Lakota vaimne juht rääkis oma nägemusest omakorda oma hõimule. Peale seda riputati igasse kodusse unenäopüüdjad.

Teise legendi kohaselt uskusid Ojibwa (Chippewa) hõimu indiaanlased, et õhk on täis nii häid kui ka halbu unenägusid. Unenäopüüdjat kutsuti pühaks ringiks, mis riputati kaitsva talismanina magaja pea kohale. Kõige rohkem kasutati unenäopüüdjaid lastel, et kaitsta neid halbade unenägude ja luupainajate eest. Unenäopüüdja peaks rippuma magaja kohal nii, et ta saaks vabalt liikuda öises õhus, püüdmaks kinni unenägusid. Head unenäod, teades oma suunda, liiguvad läbi augu. Halvad unenäod, teadamata oma suunda, jäävad võrku kinni ja haihtuvad hommiku esimestes päikesekiirtes. Head unenäod liiguvad mööda sulgi magajani.. Usutakse, et Ojibwa hõim oli esimene, kes kasutas unenäopüüdjat ja neilt levis see edasi teiste hõimude ja kultuurideni.

On palju ilusaid legende, usu seda, milline sulle just kõige rohkem meeldib. Unenäopüüdjad toimivad ainult siis, kui neisse uskuda. Ja samamoodi nagu kristallid vajavad ka unenäopüüdjad aegajalt puhastamist ja laadimist. Unenäopüüdjale meeldiks väga vahel just tuule käes „tuulduda”, kuid ära pane teda otsese päikesevalguse kätte – kristallid võivad ära pleekida. Ideaalis peaks olema unenäopüüdja just ringi kujuline, kuna see sümboliseerib eluringi ja looduslikest materjalidest. Aga usalda ikkagi oma sisetunnet ja tee ikkagi nii, kuidas sulle kõige rohkem meeldib.

Unenäopüüdjad on kaunistatud sageli erinevate kristallidega. Kõigepealt mõtle, mis eesmärgil sa sooviksid unenäopüüdjat kasutada. Kui soovid, et unenäopüüdja tooks sulle hea une, siis vali rahustavate energiatega kristall nagu näiteks ametüst. Kui soovid unenäopüüdjat autosse vali mõni kaitse kristall – nt ahhaat, tiigrisilm, šungiit.

Shopping Cart